Muhaliflerin kontrolündeki Azez'deki Sivil Savunma Yetkilisi Heysem  Ceber, ilçe merkezindeki Abdullah Recep Okulu  yakınlarında bomba yüklü bir aracın infilak ettiğini söyledi.

Patlamada 4 kişinin yaşamını yitirdiğini, 7 kişinin de yaralandığını  belirten Ceber, olay yeri çevresinde maddi hasar meydana geldiğini de kaydetti.

Heysem Ceber, patlamadan sonra bazı araçların yandığı ve çevredeki  bazı yerlerde yangın çıktığını aktararak, yangınların sivil savunma ekiplerince  söndürüldüğünü dile getirdi.

Patlamanın ardından ölü sayısının artmasından endişe edilirken,  yaralılardan durumu ağır olanların ise Türkiye'deki hastanelere sevk edildiği  öğrenildi.

YARILI DÖRT SURİYELİ TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ

Bomba yüklü araçla  düzenlenen saldırıda yaralanan 2'si çocuk 4 Suriyeli, Kilis'te tedavi alına  alındı. 

Alınan bilgiye göre, muhaliflerin kontrolündeki ilçe merkezinde  Abdullah Recep Okulu yakınlarında bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu  yaralanan bazı Suriyeliler, yakınları tarafından Öncüpınar Sınır Kapısı'na  getirildi.

Yaralılar, burada bekletilen ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesine  nakledildi.

Halep'e bağlı Azez ilçesinde Muhaliflerin kontrolündeki Abdullah Recep  Okulu yakınlarında bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 4 Suriyeli yaşamına  yitirmiş, 7 kişi ise yaralanmıştı.