İzmir'in Ödemiş ilçesinde, evlerinin önündeki parkta üç gün önce ortadan kaybolan ve dedesinin cep telefonuna gelen "Polise haber vermeyin. Torununu öldürürüz" yazılı mesajdan kaçırıldığı belirlenen 10 yaşındaki Ceylin Atik'in cesedi bulundu.

İKİ ŞÜPHE DEĞERLENDİRİLİYOR

Ceylin'in feci ölümüyle ilgili iki iddia ortaya atıldı. Buna göre çiftin daha önce 2 kız çocuğunun öldüğü, psikolojik sorunlar yaşayan Şükriye T.'nin cinnet halinde Ceylin'i boğarak öldürdüğü ihtimali değerlendiriliyor.

Bir diğer ihtimal ise Ceylin'in fidye için kaçırılmış olabileceği yönünde. Ceylin'in kaybolmasının ardından dedesinin telefonuna "Polise haber vermeyin. Torununu öldürürüz" yazılı bir mesaj gelmişti. Bu mesajın komşu kadın Şükriye T.'nin bir yakınına ait telefondan atıldığı belirlendi. Sabah'ın haberine göre Atik Ailesi'nin maddi durumunun iyi olması nedeniyle Ceylin'in fidye için kaçırılmış olabileceği ihtimali de araştırılıyor.

KATİL ZANLISI KADIN KOMŞULARI

Ceylin Atik, en son su içerken görüldüğü karşı apartmandaki bir komşuları olan Şükriye T.'nin evinde yapılan aramada ölü olarak bulundu. Küçük çocuğun cansız bedeni binanı bodrum katında, sandık içinde bulundu.

Ceylin'i, 1 çocuk annesi komşuları Şükriye T. isimli kadının öldürdüğü iddia ediliyor. Şükriye T.'nin, iki çocuğunu da küçük yaşta kaybettiği, üçüncü çocuğunu uzun yıllar bekledikten sonra dünyaya getirebildiği öne sürüldü.Mahalleliler, Ceylin'in katil zanlısı olduğu iddia edilen kadının canayakın ve insan öldüremeyecek kadar iyi biri olduğunu belirtirken, haber karşısında şoke olduklarını söyledi.

EŞİYLE BİRLİKTE GÖZALTINA ALINDI

Ceylin'in ölümüyle ilgili ev kadını Şükriye T. ile oto tamircisi olan kocası 37 yaşındaki S.T. gözaltına alındı. Linç girişimine karşı gizlice polis ve jandarma tarafından yarım saat sonra evden çıkarılan çift, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, 3 yaşındaki çocukları M.Y.T. ise bir yakınlarına teslim edildi. S.T.'nin olay sırasında evde olmadığı öğrenildi.

'CESEDİNİ SANDIĞA KİLİTLEDİM'


Şükriye T.'nin polise verdiği ilk ifadesinde olay günü oğlu ile parkta oynadıklarını belirtip, "Ceylin, oğlumu çok severdi. O da bize katıldı. Bir süre birlikte oynadıktan sonra su içmek ve dinlenmek için eve çıktık. Ceylin, evin içinde koştururken, ayağı kayıp düştü. Başını yere çarptı. Öldüğünü anlayınca, korkup, cesedini odaki sandığa kilitledim" dediği öğrenildi.

TELEFON HATTI NEDEN O EVDEYDİ?

İddialara göre telefon hattının sahibi olan kişi 1 hafta önce üvey teyzesinin, yani Şükriye T'nin evindeydi. Telefon o sırada düştü veya kırıldı, sim kart da evde düştü. Aradılar fakat sim kartı bulamadılar. Şükriye T. hattı sonra buldu.
Olayın yaşanmasının ardından Şükriye T., Ceylin ölünce korkup bu şekilde yeğeninin hattından Ceylin'in dedesine mesaj attı.

MESAJ BİR YAKINININ TELEFONUNDAN

Ceylin Atik'in dedesine gelen 'Polise haber vermeyin. Torununu öldürürüz' yazılı SMS'in de Şükriye T. tarafından bir yakınının cep telefonundan gönderildiği belirlendi.

Öte yanda vücudunda herhangi bir kesici alet ve kurşun yarası bulunmayan Ceylin Atik'in cesedi, savcı ve polisin evdeki gerekli incelemelerinin ardınan otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.