öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız.Ülser rahatsızlığına iyi gelir

Büyük bir bardak suya 1-2 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek içmek ülser ağrılarının ektilerini azaltır.

Böcek ısırmalarını iyileştirir

Böcekten korunmak için yere karbonat serpiştirebilir, böcek ısırılarının yarattığı kaşıntıdan ise karbonatlı su uygulaması ile kurtulabilirisiniz.

Saç bakımında kullanılır

Saç sağlığınız için saç diplerine az miktarda karbonat serpiştirerek hem saçlarınızın güzel bir görünüm yakalamasını sağlayabilir hem de temizliğine katkıda bulunursunuz.

Tırnak sağlığına iyi gelir

Sık sık kırılan tırnaklara sahipseniz, karbonatlı suda haftada 1 gün yarım saat tırnaklarınızı bekleterek bu sorunu çözebilirsiniz.

İstenmeyen kilolarınızdan kurtarır

Karbonat diyeti olarak bilinen ve fazla kilolara kesin çözüm olan karbonatlı su makul miktarda tüketildiğinde kilo probleminizi çözer.

Detoks için kullanılır

Duş almadan önce küvete 1 çay bardağı karbonat ve elma kabukları atarak vücudunuz için sakinleştirici bir detoks hazırlayabilirsiniz.

Sivilce tedavisi için önemlidir

Sivilce ve akne sorunları ile mücadele ederken pahalı kimyasal maddeler yerine ucuz ve doğal olan karbonat ve bal karışımını kullanabilirsiniz.

Performans arttırır

Kabartma tozunu yemeklere karıştırarak sık sık tüketmek vücuda enerji vererek performansınızı arttırır. 

Dişlerinize iyi bakar

Beyaz dişlere sahip olmak için bir kaşık deniz suyuna 1 kaşık karbonat ekleyerek kıvam verin. Elde ettiğiniz karışımı 20 dakika dişinizde bekletip durulayın. Dişlerinizin beyazlığına şaşıracaksınız.

Güneş yanığına iyi gelir

Yaz aylarında güneş yanığı probleminize, duş alacağınız suya bir fincan karbonat ekleyerek çözüm bulabilirsiniz.