2019 seçimlerine daha epey bir zaman olmasına karşın, siyasi partilerin ufak ufak hazırlık çabası içinde olduklarını hepimiz görüyor ve biliyoruz. Çetin bir seçim geçireceğimizden hiçbirimizin şüphesi yok ve bu siyasi tablo partiler için zorlu bir süreç olacak gibi görülüyor.

2019 seçimlerine sessiz sedasız hazırlanan partilerden bir tanesi de çiçeği burnunda MMP. Özellikle genel başkan Ahmet Kaya’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı ataklarla dikkatleri çekmesi, partiyi halkın ilgi odağı haline getirdi. Kimdir Genel Başkan Ahmet Kaya? MMP’nin bunca siyasi partinin olduğu ülkemizde ki konumu ve hedefi nedir? Bu sorulara cevap almak için Ahmet Kaya’yı röportaja aldık ve sorularımıza cevap aradık…

G.K: Merhaba Ahmet Bey sizi tanıyabilir miyiz? Ahmet Kaya kimdir?

A.K: 1962 yılında Zincirli köyü İslâhiye/G. Antep’te doğmuş, ilkokulu Zincirli köyünde, ortaokulu Fevzi Paşa’da, ticaret lisesini İskenderun'da okudum. Son olarak da 4 yıl İşletme Fakültesinde okuyarak tahsilimi tamamladım. 1985 'de Maliye Bakanlığı bütçe ve mali kontrol genel müdürlüğünde memuriyete başlamış olup, kısa sürede 2 yıllık Ankara maliye kursu eğitimini yaparak,tekrar Maliye Bakanlığı gelir idaresi başkanlığına bağlı vergi dairelerinin Adana, G.Antep, Hatay, İstanbul birimlerinde Vergi Gelir Uzmanı olarak görev yaptım. Aslında sadece sıradan 7 çocuklu, vatansever bir halk çocuğuyum.

G.K: Milli Mücadele Partisi ne zaman kuruldu?

A.K: MilliMücadele Partisi, 24 Kasım 2014 tarihinde kurulmuştur.

G.K: Milli Mücadele Partisinin kuruluş amacı nedir?

A.K: Milli Mücadele Partisinin kuruluş amacı; bu cennet vatanın, mevcut siyasi partilerin beklenen ülke sorunlarına yeterli cevabı verememesi, üstlendikleri sorumluluğu yerine getirememeleri nedeniyle kurulmuştur.

Bir taraftan bayraklarımız yakılıp ayaklar altına alınıyor, bir taraftan bu ülkenin kurtarıcısı, demokratik, laik, tarafsız, bağımsız, cumhuriyetin kurucusu ulu önderimiz M. Kemal Atatürk’ün heykel ve büstleri parçalanıyor, yakılıyor ama hiçbir siyasi oralı olmuyor sadece izlemekle yetiniyorlar. Diğer taraftan terörist grupların yollarda, kıraathanelerde silahlı kimlik kontrolleri yapmaları ve mevcut AKP hükümetinin bu terör gruplarına büyük tavizler vererek ülkemizi ateşe sürüklemesi ile M. Kemal Atatürk'ün 1919' da başlatmış olduğu, Kuvayı Milliye ruhlu, Milli Mücadeleyi tekrar rehber edinerek yeni bir siyasi hareketin temelini atmış olduk. Bizim anlayışımız da; sağ-sol ayrımı asla yoktur. Tüm vatanseverleri kucaklıyoruz.

G.K: 2019 seçimlerinde sizi oy pusulalarında görecek miyiz?

A.K: Milli Mücadele Partisi; tüm Türkiye genelinde hızla teşkilatlanmaya başlamış olup, şu ana kadar 55 ilimizde hazır vaziyettedir. Resmi teşkilatlanmalarımız kısa sürede tamamlanacak, gerek erken bir seçimde, gerekse 2019 seçimlerinde Milli Mücadele Partisi olarak oy pusulalarında yerini kesinlikle alacaktır.

G.K: AKP gibi halkın % 51 oyunu almış bir iktidar partisi, MHP ve ana muhalefet CHP’nin var olduğu seçimlerde Milli Mücadele Partisini nerede görüyorsunuz?

A.K: AKP'nin gerçek oy oranı asla %51 değildir! Hile ile yargı gücünün yoksunluğu ile YSK tarafından çalınan bir hak gaspı vardır. Yasalara saygısı olmayan bir iktidar, başkanlık rejimini fiilen uygulamaya başlamıştır.Hâlbuki Milli Mücadele Partisinin tüm SEÇ-SİS ile yapılan seçimlere ve OHAL yasasına karşı kabul edilen ve devam eden bir davası vardır. İnşallah bu davayı kazanacağız. Çünkü SEÇ-SİS seçim sistemi uluslararası hukuka aykırıdır! AKP bunu korsan ve kaçak olarak, yasaları yok sayarak kullanmıştır.CHP desen Atatürk’ün partisi olma özelliğini yitirmiş, muhalefet görevini yeterince yapamıyor.MHP ise dağılmıştır…

Milli Mücadele partimizin yeni üst kadrosu, il ve ilçe kadroları mükemmeldir. Hedefimiz 81 il ve de tüm ilçelerinde ses getirecek, Türk devleti ve milletinin sesine kulak verecek, sorunlarına göğüs gerecek bir yapılanma ile kendini bariz bir şekilde gösterecektir. Mutlaka zirveye tırmanma mücadelesi vereceğiz. Korkusuz, cesur, mücadeleden yılmayan, gayesi makam değil, vatan olan bir teşkilatlanma içerisindeyiz çünkü…

G.K: Milli Mücadele Partisinin diğer partilerden farkı nedir?

A.K: Milli Mücadele partisini diğer partilerden ayıran özellik; sağ, sol ayrımı yapmadan, Kuvâ-yi Milliye ruhu ile makam değil, vatan mücadelesi veren bir partidir.

G.K: Dış politika ve iç politikada gördüğünüz eksiklikler ve önerileriniz nelerdir?

A.K: Ülke değerlerimiz satılmış, 18 adamız Yunanistan'a verilmiş, Ankara'nın göbeğinde Atatürk Orman Çiftliğinde 37 bin metrekare arsamız 88 Milyon Dolara ABD'ye satılmış, mafyalar ülkede söz sahibi olmuş ve cumhurbaşkanlığı makamı hainlerce kuşatılmıştır.

Korkan, susan bir siyaseti ve ülkeyi kabullenemeyiz. Diplomasız birinin ülkemizi temsil etmesi kanımıza dokunuyor. Adaletin, hakkın, hukukun, iktidarın sopası haline geldiği bir ülke devlet özelliğini yitirmiştir!Mevcut iktidar içten ve dıştan virane bir durum sergilemiştir.

Bu ülkede elbet korku imparatorluğu bitecek,  yandaş, yalaka basın ve medya mutlaka hak ettiği cezaya kavuşacaktır.

G.K: Milli Mücadele Partisinin genel vizyonu nedir?

A.K: Öyle bir kadro ile çıkacağız ki bu ülke insanın karşısına; halkı kucaklayan, sorunları dinleyen, bana ne demeyen bir kadro… Parti Yönetimi, tüm il ve ilçe kadrolarımız ile her kesimden, her meslekten görev almış, toplumun tüm kesimlerine hitap edecek, sorunları bilen, kariyer ve sorumluluk sahibi, kaliteli bir vitrini yakında tüm Türkiye görecek ve izleyecektir. Bu vitrindeki tüm arkadaşlarımızın görevi, ülkenin kalkınmışlık seviyesini yükseltmek, vatandaşları daha mutlu, huzurlu yaşam vaat etmektir. Daha eğitimli, daha bilgili, daha özgür, daha bağımsız, daha saygın bir toplum oluşturmak adına çaba sarf etmek ve bölünmez bütünlüğümüzü korumak olacaktır. İşte vizyonumuz budur Gülten Hanım…

G.K: Halk neden size oy vermeli?

A.K: Bir yarayı kaşımak yerine merhem sürmek her zaman olması gereken bir yöntemdir. Tüm dünyayı tehdit eden, aşağılayan, ülkemizin dört tarafını bize düşman eden, çaresiz, dengesiz ne yaptığını bilmeyen bir iktidar içeride de halkına düşman kesilmiştir. Kendilerine oy vermeyen veya eleştiren halka terörist diyen bir iktidarı ve yine halkı alenen tehdit ederek; asarız, keseriz, yakarız, diyen yandaş mafyaların söz sahibi olduğu bu ülkedeki korku perdelerini aralamak ve yaşanan saltanata son vermek için halk bize oy vermeli!

G.K: Bildiğim kadarıyla şu an teşkilatlanmayla uğraşıyorsunuz, teşkilatlanma ile nasıl bir kadro çıkacak karşımıza ve resmîleşme hangi aşamada?

A.K: Genel olarak yeni kadromuzda; profesör, doktor, hâkim, savcı, avukat, mimar, mühendis, em. Kurmay albaylar, maliye hesap uzmanı, YMM, sosyal güvenlik uzmanı, em. Özel harekât emniyet müdürleri, yüksek bürokratlar, esnaflar, çiftçiler ve öğretmenlerimiz var. Hep beraberiz mazbatalar hızla dağıtılarak resmîleşme aşamasını bir an önce bitirmeye çalışıyoruz.

G.K: Röportajınızda verdiğiniz samimi cevaplar için star haber adına teşekkür ederim Ahmet Bey, size siyasi hayatınız da başarılar diliyorum…

A.K: Gülten hanım selamlarımı, saygılarımı sunuyor, tüm star haber camiasına çalışmalarında başarılar diliyor, tarafsız basının, medyanın hakimiyetini temenni ediyorum…

Star Haber / Haber Merkesi 

Röportaj Gülten Kesgin...