ali @ starhaber.tv

Benim en çok kızdığım ve en çok eleştirdiğim parti CHP'nin Kuşadası Belediyesinin rezilliği, İç İşleri Bakanlığı müfettişleri tarafından belgelendi. Bakanlık raporları, Kuşadası Belediyesinin soyulduğunu resmen söylüyor.

Beni bilirsiniz sevgili okurlar, tarafsız bir şekilde gündemi yorumlamaya çalışıyorum. CHP, siyaset arenasında eleştiri oklarını en çok alan ana muhalefet partisi. Zaten bir yere gelemiyorsunuz, bir işi beceremiyorsunuz, bari adam gibi işler yapın da biraz sevgi ve sempati toplayın.

Adamlar Kuşadası Belediyesini soymuşlar, milletin bir ekmeğe muhtaç olduğu zamanda hamuduyla götürmüşler. Bu nasıl bir vijdandır anlamıyorum.  O götürdüğünüz parada tüyü bitmemiş yetimin, halkın, toplumun hakkı var. Vatandaşa hizmet olarak dönmesi gereken paralarla adamlar şu anda günlerini gün ediyorlar.

Yazdıklarımdan belediyeyi Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı soydu sanmayın. Özer Kayalı çok zengin bir iş adamı, paraya ihtiyacı yok. Hele belediyenin parasına hiç ihtiyacı yok. Başkan Özer Kayalı Allah'ın adamı, böyle diyorum çünkü belediyenin soyulduğundan haberi yok. Kayalı, belediye başkanı olduğuna bin pişman, kendi iradesiyle bir iş yapamadığı yönünde çok söylenti var. Önüne konan her belgeyi incelemeden okumadan imzaladığı için soyulduğundan haberi olmadı diyor yakınında gezenler.

Bakın sevgili okurlar, buraya çok dikkat edin; bu belediye hangi siyasi partinin belediyesi CHP'nin, yani ana muhalefet partisinin. Adamların iyi bir şeyler yapalım da oylarımızı çoğaltalım iktidar olalım gibi bir gayeleri yok. Siz iktidar olmadan ortalığı bu kadar soyup soğana çeviriyorsanız iktidar olsanız ne yaparsınız çok merak ediyorum.

Bu CHP'li belediyelerin çoğu böyle, iktidar partisinden daha havalı ve daha ulaşılmazlar. Söz verirler sözlerini tutmazlar, yalan söylerler. Böyleler, ben CHP'ye güvenmiyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben çok yazdık çizdik ama sakalımız yok ki yazımız dikkate alınmıyor. CHP çatısı altında yer alan kim olursa olsun belediye başkanından milletvekillerine kadar yiyip içip yan gelip yatıyorlar. Memleket  için bir kaygı ve endişeleri yok. Bakın Kuşadası Belediyesini soyup soğana çevirmiş, safi kendilerine çalışmış CHP'li belediye.

Öte yandan ana muhalefet soydu soğana çevirdi de iktidar partisinin Kuşadası'ndaki temsilcileri ne yapıyor? Kuşadası Belediye Başkanı  Özer Kayalı uyuyor onu anladım, iktidar partisinin temsilcileri de mi uyuyor? Bugüne kadar Kuşadası'na hiçbir faydası olmayan AK Parti İlçe Başkanı Ali Kara ve saz ekibi nerede? Kuşadası'nda uçan kuştan haberleri olan, her taşın altından çıkan İlçe Başkanı Ali Kara ve belediye meclis üyeleri, bu soyguna neden seyirci kaldı? AK Parti'li belediye meclis üyeleri; siz orada ne iş yaparsınız kardeşim, neden engel olmadınız bu soyguna?

Kuşadası'nda muhalefet soydu, iktidar seyretti sevgili okurlar. Vatandaşın parası çarçur oldu gitti. Bu olayın çatlakları yıllar öncesinden çıkmıştı. Kuşadası'nda yerel basının temsilcisi gazeteci Arif Cemrek  bu usulsüz ödeme ve davranışları ortaya çıkarmış, yerel gazetesinde defalarca dile getirmişti ama dikkate alınmamıştı. Bu olay bugün ortaya çıkan bir olay değil sevgili okurlar.

Buradan şunu anlayalım sevgili okurlar, Arif Cemrek belediyenin soyulduğuna dair haberleri aylardır yazarken iktidar partisinin temsilcileri ve belediye meclis üyeleri bu nedir diyerek olaya bir el atmamış ve duyarsız kalmıştır. Belediyeyi soyan hızsızlar kadar Kuşadası'nda AK Parti ilçe başkanı ve saz ekibi belediye meclis üyeleri de suçludur. AK Parti İlçe Başkanı Ali Kara Kuşadası'nda  iktidarın adını gücünü ve kuvvetini kullanmaktan başka hiçbir iş yapmıyor. Ali Kara'nın Kuşadası'na ne faydası var biri çıksın bana anlatsın…

CHP Genel  Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, bak sevgili genel başkan, sen bu kafayla gidersen hayatın boyunca iktidar olamazsın, gerçi iktidar olmak gibi bir kaygın var mı yok mu ondan da emin değilim ama senin belediyelerinin yüzde 70'i Kuşadası Belediyesi gibi. Sorumsuz ve duyarsız. Söz verdikleri sözü tutmayan yalancı belediye başkanları koltuk sahibi olmuş. Partine çekidüzen ver Sayın Kılıçdaroğlu, bu iş böyle yürümez. Gerçi akıl hocalarınız o kadar akıllı(!) ki içinde bulunduğunuz duruma bak. Kendi içinizde birbirinizi yiyip bitirmekten başka hiçbir iş yapmıyorsunuz. Sizlere gönül verip peşinizden gelenlere acıyorum inanın.

Öte yandan Kuşadası ülkemizde önemli bir turizm ilçesi biliyorsunuz, burada iktidar partisinin daha dikkatli ve iyi çalışması gerekir değil mi sevgili okurlar? Maalesef ki bu yok, iktidar partisi ilçe başkanı Ali Kara, kendisiyle ilgili iki satır eleştiri yapsanız bunu yazan yazar veya muhabir için “Benden para istedi vermedim, onun için yazıyor“ çamurunu yapıştırıyor. Sayın Ali Kara, senin Kuşadası'na hiçbir faydan olmadığını herkes biliyor artık, istediğin insana istediğin çamuru atabilirsin, masken düştü. “AK Parti'nin gücünü kuvvetini kullanarak servet sahibi oldu” diyor insanlar. Kendin için çalışmayı bırak da biraz etrafına bak. İlçenin belediyesini soymuşlar haberin yok veya haberin var ses mi çıkarmadın, seyirci mi kaldın? Belediye meclis üyeleri de Kuşadası'nda “küçük dünyaları biz yarattık” havasında geziyormuş ama hepsi boş tırı vırı…

İşin en acı tarafı nedir biliyor musunuz sevgili okurlar, Kuşadası dünyanın en gözde turizm ilçelerinden biri. Böyle bir ilçede belediye soyuluyor sorumluları tarafından, iktidar partisi seyirci kalıp göz yumuyor, öte yandan da haber ajanslarının muhabirleri belediyeye yakın oldukları için ulusal medyaya haber olmuyor, adalete bakın. Yazıklar olsun hepinize!

Şimdiden 2019 yerel seçim çalışmaları başladı sevgili okurlar. Kuşadası'ndaki adaletsizliğe ben hem AK Parti Genel Merkezinin hem de CHP Genel Merkezinin müdahale edeceğine inanıyorum. Aksi hâlde adaletsiz bir memleket, güneşsiz bir dünyaya benzer.

 

Sevgilerimle/Ali ERTURAN
gazetecialierturan@gmail.com