Engelli Kardeşlerimize Umut Olacaklar

El Ele Avrupa Engellilere ve Yaşlılara Yardım Konfederasyonu, Avrupa’da bir ilke imza atacak.

Engelli Kardeşlerimize Umut Olacaklar
Güncel

Dünya Engelliler Günü balosu etkinlikleri Almanya’nın 7 ayrı bölgesinde düzenlenecek ve kazanılacak gelirler 12 farklı şehirde yaşayan engelli çocuklara ve gençlere yardım için kullanılacak. Akülü ve manuel tekerlekli arabalar, engelli kişilerin hayatlarını kolaylaştırmak adına kendilerine hediye edilecek.

TÜRK SANATÇILAR SAHNE ALACAK

Minik yüzlerde küçük de olsa bir tebessüm oluşturma gayesiyle düşünülen etkinliklere ünlü Türk müzisyenler destek verecek. Yasemin Kalkan'ın sunuculuğunda Türk Halk Oyunları ekibi, Zeynep Dizdar ve Faruk K sahne alacak ismiler arasında yer alıyor.

SOSYAL SORUMLULUK DUYGUSUYLA HAREKET EDİYORLAR

Bünyesinde birçok önemli federasyonu barındıran kuruluş, var olduğu ilk günden bu yana sosyal sorumluluk bilinciyle ve farkındalık yaratma fikriyle çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar sayısız kişinin hayatına dokunmayı başarabilen konfederasyon, gözleri ışıl ışıl parlayan çocukların ve gençlerin ışığı olmaya malik olmuş durumda. El Ele Avrupa Engellilere ve Yaşlılara Yardım Konfederasyonu, yaptıklarıyla Avrupa çapında ses getirdi ve adını basında da duyurdu.

HEDEFLERİ 81 İLDEKİ ENGELLİLERE ULAŞMAK

Konfederasyon yetkilileri, hedeflerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilinde yaşayan engellilere ulaşmak olduğunu söyledi.

ETKİNLİK TAKVİMİ:

30 Kasım-Stuttgart

2 Aralık-Köln&Münih

3 Aralık-Berlin

7 Aralık-Nürnberg

9 Aralık-Dortmund

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!