Yaşam

İşkenceci anneden korkunç itiraf İşkenceci anneden korkunç itiraf
Bakanlardan #kitabınıpaylaş mesajı   Bakanlardan #kitabınıpaylaş mesajı  
Yapay zekâ öğretmenleri geliyor Yapay zekâ öğretmenleri geliyor
146 bin beyanname oluşturuldu 146 bin beyanname oluşturuldu
İŞKUR GSB kamu personeli alımı başvuru işlemi İŞKUR GSB kamu personeli alımı başvuru işlemi
Bekçi alımları 2019'da ne zaman yapılacak? Bekçi alımları 2019'da ne zaman yapılacak?
Tuvalet kağıtları arasında ཝ kaçak göçmen' yakalandı Tuvalet kağıtları arasında '33 kaçak göçmen' yakalandı
50 bin lirayla yaptı 50 bin lirayla yaptı
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı
Kar yağışı sebebiyle 281 köy yolu kapandı Kar yağışı sebebiyle 281 köy yolu kapandı
40 kilogram gergedan boynuzu ele geçirildi 40 kilogram gergedan boynuzu ele geçirildi
Direksiyon başında okey oynayan halk otobüsü şoförü yakalandı Direksiyon başında okey oynayan halk otobüsü şoförü yakalandı
8 aylık hamile yengesini öldürdü: Kan donduran detayları anlattı 8 aylık hamile yengesini öldürdü: Kan donduran detayları anlattı
Polisler bir taksiyi durdurdular! İçinden cephanelik çıktı Polisler bir taksiyi durdurdular! İçinden cephanelik çıktı
'Sosyal adaletsizliklerin azaltılmasında rol modeliz' 'Sosyal adaletsizliklerin azaltılmasında rol modeliz'
Başkan Erdoğan hayranlığı sınır tanımıyor: Kafasına kazıttı Başkan Erdoğan hayranlığı sınır tanımıyor: Kafasına kazıttı
İstanbul Ankara ve İzmir'de havalar nasıl? İstanbul Ankara ve İzmir'de havalar nasıl?
Cuma namazı vakitleri 2019! Cuma namazı vakitleri 2019!
Samsun'da DEAŞ operasyonu Samsun'da DEAŞ operasyonu
Ümraniye'de korkutan kaza: Kafa kafaya çarpıştılar Ümraniye'de korkutan kaza: Kafa kafaya çarpıştılar

İşkenceci anneden korkunç itiraf

İstanbul'da 1.5 yıl önce dünyaya getirdiği Miray bebeğe ısınamadığı gerekçesiyle sistematik işkence yapan anne Elif K. tutuklandı. Son 6 ayda 2 kez gözaltına alınan ve geçen hafta suçunu itiraf eden anne, Miray'ın vücuduna şırıngayla çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte edip, jiletle kestiğini söyledi.

Bakanlardan #kitabınıpaylaş mesajı  

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Twitter'da, Dünya Öykü ve Dünya Kitap Değişim Günü sebebiyle Mustafa Kutlu'nun Uzun Hikaye kitabından bir pasajı sizlerle paylaşmak istiyorum şeklindeki paylaşımıyla Bakan Selçuk'a Siz hangi kitapla bu paylaşıma katılmak istersiniz? dedi.

Yapay zekâ öğretmenleri geliyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, alan öğretmenlerinin mesleki gelişimlerini desteklemek için yapay zek eğitimi almak üzere 10 öğretmenin Almanya'ya gideceğini söyledi.

146 bin beyanname oluşturuldu

Ücretli poşet uygulamasına geçen kişi ya da kurumlar tarafından ocak ayı satışları için 1 Şubat'ta başlanan plastik poşetlerin beyanı kapsamında, bugüne kadar 146 bin beyanname oluşturuldu.

İŞKUR GSB kamu personeli alımı başvuru işlemi

İŞKUR iş ilanları memur alımı başvuru işlemi nasıl? 2019 İŞKUR GSB kamu personel alımı için aranan koşullar neler? soruların yanıtları merak konusu oldu. 3 bin 264 kişiyi İŞKUR üzerinden istihdam edeceğini açıklayan Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) başvurular için son güne girildiğini duyurdu. Belirli koşulların karşılanması halinde başvuruları kabul eden GSB, bu müracaatları İŞKUR üzerinden kabul edecek.

Bekçi alımları 2019'da ne zaman yapılacak?

Yeni bekçi alımları ne zaman, başvuru şartları neler? Alımlar nasıl olacak? soruların yanıtları araştırılmaya devam ediyor. Emniyet Genel Müdürlüğüne 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı için son dakika gelişmesi yaşanıyor. 2019'un gelmesiyle birlikte beklentileri artan bekçi adayları, bir süredir gündemde olan yeni bekçi alımına yönelik ilk açıklama geldi. Konuya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mart ayında 8 bin bekçi alımı için ilana çıkacaklarını açıkladı. Konuya ilişkin duyuru Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet adresinden (www.pa.edu.tr) yapılacaktır.

Tuvalet kağıtları arasında '33 kaçak göçmen' yakalandı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Gazimağusa İlçesi'ndeki limanda, bir TIR'da tuvalet kağıtları arasına 33 kaçak göçmen yakalandı.

50 bin lirayla yaptı

Moskova'da tanıştığı Aydın Sarı (48) ile evlenerek Bingöl'e yerleşen Çinli Ying Sarı (47), devletin verdiği 50 bin liralık hibe desteğiyle güneş enerjisi panelleri üretmeye başladı.

Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı

Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul çevresinde yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

Kar yağışı sebebiyle 281 köy yolu kapandı

Bingöl'de geceden itibaren başlayan kar yağışı kent genelinde etkisini gösterirken 281 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışının devam etmesi nedeniyle Yayladere ve Kigı ilçeleri hariç kent genelinde okullar öğleden sonra tatil edildi.

Toplam 517 haber.