Köylüler feryat etti! Mezarlığı meyve bahçesine çevirip, ölülerin kemiklerini suya atmışlar

Adana'da bir köyün mezarlığına narenciye ağaçları ekildiği iddiası ortalığı karıştırdı. Köylüler, birçok mezarın sökülerek kemiklerin çuvalla birlikte Kilgen çayına atıldığını iddia etti. Köy muhtarı da "İnsanlar mezarlarına gelemiyor, bahçeye narenciye ekenler kötü niyetli, vatandaş korkuyor" diyerek duruma isyan etti. Bahçe sahipleri ise bahçenin 58 yıldır kendilerine olduğunu söyleyerek bölgede mezarların bulunmadığını belirtti.

19:36:07 | 2021-04-23
diklerini de söyleyen Muhtar Erdoğan, "Biz köy tüzel kişiliğinden bu mezarlık alanını devredeceğiz. Vatandaşlar tel çekmişler. Bahçenin olduğu yer bize aittir. Bu alan kendimi bildim bileli mezarlıktı. Köyümüzün dışında kalan bir mezarlık olduğu için zamanla buralar bu şekilde yapılmış. Bu narenciye bahçesini kazsak kemik çıkar altından. Bunun örnekleri var. Anlatan insanlar var. Getirelim makine basın önünde çekelim. Oradakiler mezarlığı tel içine aldı. Kaymakamlık men etti men kararı yüzlerine okundu. Köy sakinleri bu kişiler kötü niyetli oldukları için korkuyor. İnsanlar mezarlıklarına gelemiyor" dedi.

'Mezarlığa narenciye ağaçları dikildi' iddiası ortalığı karıştırdı! Köylü, yana yakıla mezarlarını arıyor

"BEN ONLARIN VEBALİNİ NASIL ÇEKERİM?"

Köy sakinlerinden ve mezarlıkta iki evladı yatan Mihriban Tanrıverdi, "Evlatlarım bana sormayacak mı anne benim mezarımla neden uğraşmadın, bakmadın demeyecekler mi? Ben onların veballerini nasıl çekebilirim. Olur mu böyle bir şey" diyerek tepki gösterdi.

"DEDEMİN, NİNEMİN MEZARLARI ŞU AN YOK"

Babasının mezarı sökülmek üzere iken şikayet ile durdurduğunu aktaran Sevim Kurt isimli vatandaş, "Babamın mezarı başına kadar geldi bahçe. Burası hep mezarlık. Dedemin dedesinin ve ninemin mezarları şuanda yok" diye konuştu. Köy sakinlerinden İbrahim Ethem Tanrıverdi ise kız kardeşinin mezarının kayıp olduğunu belirterek, mezarlığın eski haline gelmesini istedi.

'Mezarlığa narenciye ağaçları dikildi' iddiası ortalığı karıştırdı! Köylü, yana yakıla mezarlarını arıyor

"58 SENEDİR BAHÇE BİZİM"

Bahçe sahibi Hayriye O. ise 58 senedir bahçenin kendilerinde olduğunu ifade ederek, "Biz mezarlık falan sökmedik. Burada mezarlık falan yoktu. Buradakilerin sualini ben neden çekeyim. Mezarlık falan yoktu" dedi.

'Mezarlığa narenciye ağaçları dikildi' iddiası ortalığı karıştırdı! Köylü, yana yakıla mezarlarını arıyorKöylüler feryat etti! Mezarlığı meyve bahçesine çevirip, ölülerin kemiklerini suya atmışlar

 
ETİKET :  köylüler feryat etti mezarlığı meyve bahçesine çevirmişler

Tümü