Savaş Bahanesiyle Seçime Hazırlanmak


Uluslararası sözleşmelerde, hukukta ve kamuoyu vicdanında açık ve nettir, savaşı savunmak suçtur, barışı savunmak ise özgürlüğün bir gereğidir. Ancak Türkiye’de tam da bunun tersi yaşanıyor. Barışı savunmak, savaşa karşı olmak suç sayılıyor, savaş çığırtkanlığı yapmak, ırkçı açıklamalar ve paylaşımlar ise serbest.

*

Son günlerde Türkiye’nin, Kuzey Suriye’deki Afrin’e askeri müdahalesine karşı çıkan birçok kişinin evine baskınlar yapıldı, gözaltına alınanlar, tutuklananlar oldu. Gerekçe sosyal medya hesaplarından savaşa karşı yapılan paylaşmalar.

*

Türkiye Tabipler odasının Savaşa karşı olan açıklamalı bildirisi ile gündeme damgasını Vuran tutuklamalar da bunlara dâhil. Oysaki Doktorlar insan hayatını kurtarmak için yıllarca Eğitim almış, hayatlarını insan sağlığına adayan kişiler olarak, yayınlamış oldukları bildiri oldukça normal değil mi?  Erdoğan ile aynı fikirleri paylaşmayan kişiler neden gözaltına alınıyor, neden Vatan Haini, Terörist olarak Lanse ediliyor hatta Fişleniyor!

*

Savaşı savunan, halkları kin ve nefrete yönlendiren birçok AK parti sevicileri hesabına yönelik tek bir işlem nedense yapılmadı, yapılmıyor. Sanırsınız ki biz vatan haini onlar vatanperver.

*

Eğer amaç gerçekten Provokatörleri susturmak için gözaltına almaksa, o halde savaş yanlıları ve savaş nağraları Atanlarda gözaltına alınmalı.

*

Cumhurbaşkanı ErdoğanNedense Savaşa karşı çıkan herkesi “Terörist sevicileri” olarak suçluyor. Oysaki Biz barışı seviyor ve savunuyoruz, o ise savaşı savunuyor.  Tek bir terörist kalmayıncaya kadar savaşacağız’’ diyen Sayın başkan bir yandan savaşı idare ederken, diğer yandan da seçim çalışmalarına Erken başlamış olacak ki, Her gittiği yerde Halkı gaza getirip, kendine oy toplamak için savaşı öve öve bitiremiyor. Belli ki erken seçime de yatırım yapıyor. Hatta biraz daha ileri gidip teröristlerle yapılan kontrollü savaşı, kurtuluş savaşıyla bir tutuyor.

*

Şimdi; Eğer Gidecek başka bir vatanımız yoksa o vatanı korumak adına uzlaşmak adına savaşmak çözüm olamaz. PKK, YPG, İSİD gider, bunları başımıza saran ülkeler, başka terör örgünü üzerimize yine salar. Amaç, sivrisinekleri öldürmek değil bataklığı kurutmak olmalı. Tabii ki  gerçekten ülke için bir şeyler yapıyorsak..!

 

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Tem
08Tem
19Haz

YAŞLI BİR ADAM

28May

Evlilik Danışmanları

08May