Ey Türk Milleti Uyan!


Nedir bu garabet uykusu? Yeter artık! Sizi uyandırmak için bombaların tepenizde patlamasını beklemeyeceksiniz herhalde. Otuz yıldır, sağımızda solumuzda patlayan bombalar, “Ay ucuz kurtulduk. Tam da ben geçtikten sonra patlamış” sevinçleri ile oyalanırken, düşman geldi sınırlarımıza dayandı.

                Biz ne mi yaptık? Olmaz!.. “Savaşa hayır! Savaş istemiyoruz” diye bas bas bağırdık. İyi de kardeşim bu bir savaşsa, biz mi başlattık. Ben bilmiyorum bilen varsa söylesin. Yoksa Amerikan sınırlarında terör örgütü kuran bizim devletimiz miydi de benim haberim yok! Savaş istemiyoruz diye, kapıyı mı açacaksınız düşmana. Nasıl bir zihniyettir bu?

                Aklınızı başınıza devşirin ya hu? Kim savaş ister? Kim daha yirmi yaşlarını yeni görmüş vatan evlatlarının, kara topraklara düşüşünü onaylar. Kafayı mı yediniz. Bu kadar ana bağrına neden taş basıyor? Atatürk Atatürk diye bağıranlar, gurur duyanlar. Atamız cephede piknik mi yapıyordu, Vatanı kurtarırken? Hepinizin gururla anlattığı Çanakkale Zaferi’nde ; “Size ölmeyi emrediyorum” diyen kimdi?

                Allah aşkına, bugün  sıcacık evlerinizde sosyal medya üzerinden, vatanseverlik yaparken, cephede kanıyla canıyla bu milleti savunmaya çalışan askerinize, Mehmetçiğe biraz saygı duyun! Duyun da, şehitlik mertebesine ulaşmış bu canlar, rahat yatsınlar Vatan toprağında...

                Şimdi bilmeyenlere bilgi, unutanlara da küçük bir hatırlatma yapalım. Türk Silahlı Kuvvetleri Dünya’ nın sekizinci büyük ordusu, mensubu olduğu Nato’nun ise ikinci büyük ordusudur. Korkmayacağız yani. Onlar korkacak. Çünkü karşılarında çok güçlü bir ordu var. TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ...

NATO verilerine göre 28 üyesi olan İttifak'ın toplam asker sayısı 3,5 milyonu buluyor.

NATO içinde en büyük ordu 1 milyon 427 bin askerle 
ABD'ye aitken, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 720 bin civarında olan personel toplamının 495 bini NATO kapsamında sayılıyor.

Bu haliyle NATO'nun ikinci büyük ordusu olan 
Türkiye'yi 227 binle Fransa, 205 binle Almanya, 192'şer binle İngiltere ve İtalya, 127 binle İspanya, 124 binle Yunanistan ve 100 binle Polonya takip ediyor.

Böylece NATO'nun Avrupa'daki asker sayısı 2 milyon 27 bin ve Kuzey Amerika'daki asker sayısı 1 milyon 487 bin olarak hesaplanıyor. NATO'nun Avrupa'daki askerlerinin yaklaşık dörtte birini Türkiye sağlıyor. İttifakı olduğumuz savunma örgütünün en büyük gücünün, sınırlarımızda terör örgütü besliyor olması ise yeterince geçerli bir nedendir, bugün Türkiye’nin Afrin’e girişi için...

Öyleyse ne yapacağız?

Yapabileceklerimizden korkanlara “borazancılık” yapmayacağız. Bu topraklar bizim. Bu millet bizim. Çok değil bir asır önce tüm dünyaya gösterdik, Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk imkansızı başarmıştı. Bugün Atatürkçü’yüm Osmanlıcıyım diye ayrı kutuplara itilmiş gerçek vatanseverlere sesleniyorum. Biz birbirimizden ne kadar uzaklaşırsak, düşmana o kadar yaklaşacağız. Açın gözlerinizi, Kadim bir milletin yenilmez devamıyız biz. Bölünüp yok olmaktansa birleşip tek bir yumruk olmalıyız. Yumruğumuzun gücünü daha önce yüzlerinin tam ortalarında hissedenler, zaten korkup kaçacaklardır. Maalesef yazımın konusu onlar değil, hani ağaç baltaya demiş ya; “Ben senin beni kestiğine değil, sapının benden olmasına üzülüyorum” diye, benim isyanım da aynen bunadır!

Saygılarımla

Sebahat Şahin

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
19Kas

Anne-Baba okulu!

27Eyl
19Tem

Tükeniyoruz…

08Tem

YAZILMALIYDI(!)

19Haz

SANDIĞA GİDERKEN...