EY TÜRK GENÇLİĞİ!


Birinci vazifen;

Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Atatürk’ün bu seslenişi gençler için çok önemli bir uyarıdır. Peki, son durumumuz nedir? Teknik olarak bir bakalım. Cumhuriyetimiz kurulduktan sonra zorlu bir savaştan çıkan ülkemizin genç nüfusu çok azdı fakat yapılan düzenleme ve teşviklerle birlikte 13 milyon olan nüfusumuz 1940 da 17 milyona 1960 da 27 milyona çıkmış ve bu sayıdaki genç nüfusumuz (15-24) %15 seviyesinin altına çok düşmemiştir. Günümüzde ülke nüfusu 80 milyon olup %16 sı 15-24 yaş aralığındadır bu da yaklaşık 13 milyon gencimiz var demektir.

Tabi ki bu AB ülkelerinin 20 ülkesinin nüfusundan fazladır, ayrıca gerçek anlamda 24-40 yaş aralığındaki insanlarımızı da genç sınıfına sokarsak ki bu mantıklıdır. Yaklaşık 30 milyonluk dev bir insan gücünden bahsedebiliriz. Peki, bu dev gücü şu anda bu çağda, bu teknoloji ve iletişim çağında nasıl büyük bir güç haline getirebiliriz?

Öncelikle bu gücümüzün farkında olarak işe başlayabiliriz. Çünkü biz farkında olmasak da Amerika ve AB ülkeleri bunun farkında çünkü gelecek için yaşlı ve tembel nüfuslarının gelecekte Çin gibi Hindistan gibi Türkiye gibi genç nüfusu çok yüksek olan ülkelerle başa çıkamayıp geri kalacaklarının bilincindeler. Bu bilgiler ile batılı ülkelerin ülkemiz üzerinde sosyal ve kültürel saldırılarla gençliğimizi zehirlediğini biliyoruz. Görsel, yazılı ve dijital medya ile büyük ve yoğun bir yönlendirme yaptığını ve bu eylemlerle bizim ülkemizdeki gençleri kendi kültüründen, kendi geçmişinden, kendi dilinden ve kendi dininden uzaklaştırmaya çalışması kandırabileceği, kendi kültürüne yabancı, köklerinden koparılmış boş ve amaçsız insanlar oluşturduğunu artık çok ciddi bir biçimde engellemeliyiz. Bu yoğun saldırıları karşılamak ve karşı hamle yapmak için ne kadar geç kalırsak kendi benliğimizden ve kimliğimizden o kadar uzaklaşırız. Bunun yapmamız gereken ilk iş “ İKRA” yani ilk emri oku olan dinin mensupları olarak okumalı, “İLİM ÇİNDE DE OLSA GİDİP ALINIZ” diyen sevgili peygamberimizin söylediği gibi ilmi, fenni ve bilimi takip edip nerde olursa olsun alıp daha iyilerini yapmalı ve “BANA BİR HARF ÖĞRETİNİN 40 YIL KÖLESİ OLURUM” diyen HZ. Ali gibi ilme ve gerçeğe talip olmalıyız. Düşünün bir kere medeni Avrupa yaşlı ve ölmeye mahkûm bizi genç nüfusumuz yüzünden korktuğu için ve tabi ki Müslüman olduğumuz için içine alamıyor.

Fakat unutmayın 30 milyongenç nüfusumuza kimse karşı koyamaz! Bize düşen öncelikle çok okumalı, çok araştırmalı, kültürümüze, inancımıza medeniyetimize ve bütün farklılıklarımıza rağmen birbirimize sahip çıkmalıyız ki hem Yaratanın, hem peygamberin, hem de Atatürk’ün istediği gibi istikbali parlak gençler olabiliriz.

Not;(demografik istatistiklere göre nüfusun genç kalması için her ailenin 2 ve üstü çocuk yapması gerekmektedir 2 ve altı olursa durma ve gerileme başlar ve nüfus yaş ortalaması 20 yıl içinde 25 den 45 e çıkar )

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
05Kas

EY TÜRK GENÇLİĞİ!

25Ekm
11Ekm

KIYAMETİ BEKLERKEN!

02Ekm
29Eyl